Het seizoen 2020-2021 zit er op. Is er eigenlijk wel één geweest ?

Met z’n allen keken we vorige zomer uit naar het nieuwe seizoen, na het abrupte einde van het vorige in maart 2020. Maar de realiteit bezorgde ons snel een nieuwe kater, zelfs zonder dat er ooit 1 druppel bier door onze nagelnieuwe tapinstallatie is gevloeid.

Het voorbije seizoen kunnen we dus gerust als uniek beschouwen. Onze jongste leden mochten wel blijven trainen, onze min 18-jarigen ten dele, maar al de anderen zagen met lede ogen toe hoe de maanden passeerden zonder voetbal.

Dit zou dus het kortste overzicht zijn dat ik ooit van een voetbaljaar gemaakt heb.

Maar, elk nadeel heb zijn voordeel, zei ooit iemand. KFC Perk zou KFC Perk niet zijn, mocht er achter de schermen niet naarstig voortgewerkt worden. We hadden nog wat werk om onze club structureel te verbeteren.

Eerste bekommernis was om onze club financieel gezond te houden. Onze take-aways waren een succes.  De pizza’s, ballekes en ontbijtmanden vlogen, dankzij jullie steun, de aanbouwtent uit.

Vervolgens moesten we sportieve knopen doorhakken. Onze damesploegen werden onder de loep genomen, en we hebben gezorgd dat we met Yuri Cosco een persoon hebben binnengehaald die de damespijler binnen het bestuur verstevigt.

De jeugddoorstroming naar onze eerste ploeg was ook een belangrijk punt. Wij hebben onze P2-P4 en U21 gereorganiseerd. Zij zijn vanaf nu “communicerende vaten”. Met ons “opstroommodel” zullen er continu spelers doorgeschoven worden opdat alle ploegen met 18 man zouden kunnen trainen.

Maar de grootste knaller viel eind april binnen !

De Footpass-audit bezorgde onze club een tweede ster !

Hier gingen vele jaren van voorbereiding aan vooraf. Reeds vele jaren proberen wij als club een voorbeeldige organisatie, een gedegen jeugdwerking en een vlekkeloze reputatie te onderhouden. Dit resulteerde in het verleden in het verkrijgen van 1 ster.

Maar de tweede ster is zoveel meer. We faalden hier vorig jaar in, maar we leerden uit onze tekortkomingen. Dankzij Raf Mier, Bert Sammels en Frank Dirix, hebben we ons “gesmeten”, onze filosofie aangepast, jaarwerkingen uitgetekend, een scoutingscel opgericht, trainers warm gemaakt om een aangepast diploma te behalen, trainersvergaderingen georganiseerd om iedereen op dezelfde lijn te krijgen, enzovoort.

En dan komt de bekroning !

Onze club is de enige club uit de grote omgeving die volgend jaar Provinciaal voetbal zal aanbieden. Dit alleen maakt ons uniek ! Dit zorgt dat zowel het familiaal gevoel, als de sportieve waarden gecombineerd kunnen worden. Dit gaat onze jeugdwerking boosten, dit garandeert de doorstroming van jeugd naar onze eerste ploeg !

Dit is de vervulling van ons Mission Statement !

Wij zijn dus het meest trotste bestuur uit de grote omgeving, wij kijken enorm uit naar de nieuwe uitdaging, en wij hopen samen met jullie, speelsters, spelers, afgevaardigden, trainers, supporters dat we volgend seizoen kunnen doen wat we het liefste doen…

Matchkes spelen !!

Een goede gezondheid, prettige vakantie, en tot volgend seizoen

Bart Coosemans

Trotse Voorzitter